Aborcja Bez Granic

W związku z koronawirusem

Aborcja bez Granic ściśle monitoruje szybko zmieniającą się sytuację. Dopóki granice i kliniki pozostaną otwarte, będziemy pomagać tym, którzy są w stanie bezpiecznie podróżować, aby uzyskać dostęp do aborcji za granicą. W stosownych przypadkach przekażemy również informacje na temat bezpiecznych pigułek aborcyjnych do użytku domowego. Jeśli potrzebujesz aborcji, skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci w miarę możliwości.

Koronawirus to po prostu NASTĘPNA przeszkoda, na którą napotykają osoby mieszkające w krajach o nieodpowiednim dostępie do usług aborcyjnych.

to źródło informacji oraz praktycznego i finansowego wsparcia dla osób w Polsce, które potrzebują aborcji w kraju (poprzez uzyskanie informacji o bezpiecznych tabletkach poronnych) i poza jego granicami (zabieg w klinice).  

Jeśli jesteś w Polsce i potrzebujesz aborcji, skontaktuj się z Kobietami w Sieci:

+48 22 29 22 597

08:00 – 20:00

[email protected]

Kobiety w Sieci istnieją od 2006 roku i mają wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu informacji na temat możliwości przerwania ciąży i rzetelnej wiedzy na temat aborcji. Każda osoba, która się z nami skontaktuje, uzyska pomoc od Women Help Women, Ciocia Basia, Abortion Network Amsterdam lub Abortion Support Network. 

Aborcja Bez Granic wspiera osoby potrzebujące aborcji, między innymi, poprzez dostarczanie informacji, pomoc finansową, tłumaczeniową, organizowanie noclegów oraz pomoc w organizacji wyjazdu i zabiegu za granicą. Nie pytamy, jak osoba zaszła w ciążę ani dlaczego potrzebuje aborcji. Jedynym kryterium wsparcia finansowego jest taka potrzeba po stronie osoby, która się do nas zgłasza. Jedyną osobą, która ma prawo do decydowania o tym, czy przerwać, czy kontynuować ciążę, jest osoba, która w niej jest. Dotyczy to także osób, których ciąża trwa dłużej niż 12 tygodni.

Żeby wesprzeć finansowo pracę inicjatywy Aborcja bez Granic, możesz dokonać wpłaty, w jakiejkolwiek wysokości i walucie, na: